Завантаження ...
banner
banner

У Ніжині достатньо вакцини для профілактичних щеплень: чим небезпечний кір

Кір – це гостре високо контагіозне вірусне захворювання, яке відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, викликається вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою

кір, вакцина, щеплення

Кір – це гостре високо контагіозне вірусне захворювання, яке відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, викликається вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, папульозно-плямистим висипом на шкірних покривах та слизових оболонках ротової порожнини у вигляді плям Філатова-Копліка.

Читайте також: Яка ситуація з інфекційними захворюваннями у Ніжині: станом на сьогодні

Інфекція здатна уражати всі вікові групи незважаючи на те, що найбільш сприятливими до кору вважаються діти. До збудника кору сприйнятлива кожна людина, яка не перенесла цієї інфекції.

Збудник інфекції – вірус, який швидко гине під дією сонячного світла, ультрафіолетових променів, при нагріванні до 50°С, дії дезінфікуючих засобів. При кімнатній температурі зберігає активність до 1—2 діб, при низькій температурі — протягом кількох тижнів.

Джерелом збудника інфекції є хвора на кір людина, яка стає заразною для оточуючих з останніх днів інкубаційного періоду та до четвертого дня після появи висипу.

Зараження відбувається через вдихання з повітря найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. Збудник потрапляє до організму через верхні дихальні шляхи або кон'юнктиви.
Для кору, як і для всіх повітряно-крапельних інфекцій, характерна сезонність. Максимальне число захворювань реєструється з грудня по травень. Інкубаційний період, період від моменту зараження до появи перших ознак захворювання,складає 8-17 днів, тривалість його може збільшуватися до 21-28 днів.

Захворювання починається гостро з підвищення температури тіла до 38,5-39,0оС, з’являється нежить, кашель, головний біль, зниження апетиту, плаксивість, порушення сну, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота.

На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Хворі на кір довго залишаються заразними, їх потрібно ізолювати на тривалий час. Інфекція може викликати ускладнення (пневмонію, енцефаліт), призвести до інвалідності чи смерті.

Після перенесеного захворювання зберігається тривалий імунітет. Діти, які народились від перехворілих матерів, нечутливі до кору перші 4 - 6 місяців життя, оскільки протягом цього періоду у крові зберігаються материнські антитіла.

Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти. Основною профілактикою кору є проведення щеплень.

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання.

Доводимо до вашого відома, що наразі у місті Ніжині достатньо вакцини для проходження календаря профілактичних щеплень від різних видів захворювань

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: