Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Чи привезуть Томос у Чернігів?

Чи привезуть Томос у Чернігів?

Томос, Порошенко, релігія

Минулого тижня Президент Порошенко відвідав Рівне. Цей візит відрізнявся від подібних робочих поїздок тим, що Президент взяв із собою Томос про автокефалію та утворення Православної церкви України.

Томос доставили у Свято-Покровський кафедральний собор Рівного. Тут пройшов подячний молебень за отримання Томосу. А сам документ виставили в храмі на загальний огляд.

А позавчора, 13 січня, Президент Порошенко, Прем’єр-міністр Гройсман та очільник Православної церкви України Епіфаній приїхали вже до Вінниці і продемонстрували Томос про автокефалію місцевим жителям. Документ виставили у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

У ЗМІ та соцмережах одразу охрестили такі поїздки "Томос-тур" і припустили, що це одна з передвиборчих технологій штабу Порошенка. Кажуть, такий тур пройде у 17 областях.

У списку областей, начебто, є і Чернігів. У такому разі Томос виставлять для огляду у Катеринській церкві.

Враховуючи високий церковний статус та вплив архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія (Зоря), ймовірність такого візиту та демонстрації Томосу у Чернігові досить висока.

Втім аудиторія соцмереж розділилась. Одні кажуть, що заслуга Порошенка у отриманні Томосу настільки велика, що він має право зарахувати це собі у "скарбничку добрих справ".

Інші ж наголошують на тому, що церква в Україні за Конституцією відділена від держави. Тож зловживати такими речами не варто. Особливо у частині того, що Томос возять і показують керівники держави.

Джерело: Час Чернігівський

Теги: Томос, Порошенко, релігія

Додати в: