Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Дівчинка - дюймовочка з Чернігівщини потребує допомоги

Дівчинка - дюймовочка з Чернігівщини потребує допомоги

Дівчинка - дюймовочка


Дитина народилася вагою в два кілограми.

Крихітний животик під час вагітності аж до пологів — це єдине, що насторожувало молоду маму. Буде дівчинка-дюймовочка, заспокоювали лікарі. Настя народилася справді маленькою — 2 кілограми. Дивним був лише її плач. Медики в райцентрі такого досі не бачили й відправили маму з малюком до генетиків у Чернігів. Там і діагностували Синдром Лежена або котячого крику. Ключовий симптом - специфічний плач таких дітей. Це через втрату частини хромосоми.

"Відсутній певний сегмент генів. Той фрагмент, який губиться, відповідає за цей кошачий крик. Із віком він потім втратиться. Це в перший місяць можна помітити, там характерний плач, що нагадує кошаче нявчання", - говорить генетик Юліана Рябова.

"Вушка в таких діток низько посаджені, велика відстань між очима, й ікла в них. Усі дітки, яких мені вдалося знайти, - з іклами. Зубки гострі, але не жують. Ці дітки, як от і коти, ковтають одразу, не жують. Треба все перетирати", - говорить мама дівчинки Тетяна Колоколуша.

Зараз Насті три з половиною роки. Тільки завдяки неймовірним зусиллям мами вона почала повзати, долати перешкоди. І справжня перемога - гратися. 

"Ті всі результати, які в нас зараз є, - те, що вона повзає, повторює рухи, якщо губить іграшку, просить — дай-дай. Це все досягала сама. Ми ніде не були", - каже мама Тетяна Колоколуша.

Вони з Настею іще жодного разу не були в реабілітаційному центрі. Тетяна постійно шукає спеціалістів, які знаються на реабілітації дітей із синдромом Лежена. Жінка впевнена, разом вони точно поставлять дівчинку на ноги й дадуть надію іншим діткам.

"Я подавала документи, дзвонила на Трускавець. Ми підходимо їм, вони беруть нас і на кухню нам доступ дадуть. Але ж ціна... Назвали мені 25 тисяч за курс. Де ж їх взяти?", - бідкається мама Тетяна Колоколуша.

Після пологів Тетяна так і не змогла повернутися на роботу. Від Насті не відходить - вона може собі нашкодити. Тому про підробіток лише мріє. Як і про те, щоб вперше вийти із чотирьох стін і поборотися за справжнє дитинство для Насті.

Допомогти Насті можна так:

Картка "Приватбанку" 4149-4978-2729-7542, отримувач Богданова Ніна Іванівна (бабуся Насті).

Телефон мами Тетяни Колоколуші +3-8-093-088-92-57.
 

Теги: Дівчинка - дюймовочка, Настя Колоколуша

Додати в:
Менеджер