Головна сторінка » Новини » Україна і світ » У серпні пройде наймасштабніший зорепад року

У серпні пройде наймасштабніший зорепад року

Зорепад, 2018

Літо 2018 року виявилося багатим на унікальні природні явища. Крім часткового сонячного затемнення, яке очікується в суботу, 11 серпня, в цей же день пройде наймасштабніший зорепад року.

Якщо ж затемнення Сонця спостерігати вживу в Україні не вдасться, то зорепад при ясній погоді буде видно у всій його красі.

В останньому місяці літа зоряне небо традиційно стає об'єктом пильної уваги любителів астрономії, астрології та просто красивих природних явищ. Вся справа в тому, що в серпні можна спостерігати Персеїди - метеорний потік, який йде з боку сузір'я Персея і буквально являє собою "дощ із зірок" - метеорів, які проносяться небом зі швидкістю до 59 км/сек.

Пік зорепаду у 2018 році очікується в ніч з 11 на 12 серпня та з 12 на 13 серпня, найбільш інтенсивний потік пройде 13 серпня після півночі. Згідно з попередніми оцінками вчених, щільність його буде помірною: 60-70 метеорів на годину. Незважаючи на значні цифри, потік дійсно буде помірним, адже, наприклад, у 2016 році експерти зафіксували показники в діапазоні 150 - 200 метеорів на годину.

Рекорд по щільності був зафіксований в 1993 році, тоді показник зупинився на позначці у 500 метеорів на годину.
obozrevatel.com

Теги: Зорепад, 2018

Додати в:
Менеджер