Головна сторінка » Новини » Україна і світ » Сьогодні святкуємо Вербну неділю: значення свята і традиції

Сьогодні святкуємо Вербну неділю: значення свята і традиції

Вербна неділя, свято, традиції

За тиждень до Великодня православні християни відзначають Вербну неділю. Це одне з великих перехідних (відзначається щороку в різну дату, залежно від Великодня) церковних свят. Цьогоріч, Вербну неділю святкуємо 21 квітня. 

Це свято було введено на честь входження Ісуса Христа в Єрусалим напередодні його страждань і розп'яття, пише УНІАН.

Вербна неділя: історія свята 

Згідно з переказами, в цей день Ісус відвідав Єрусалим, а місцеві жителі зустрічали його, коли він в'їжджав у місто на ослі, вистилаючи дорогу пальмовими гілками і викрикуючи "Осанна!". Таким чином, Ісуса народ визнав Месією, а також це подія - символ входу сина людського в рай. 

Оскільки на наших територіях пальми не ростуть, їх замінили на гілки верби, що символізують зародження нового життя і пробудження природи.

Які існують традиції у Вербну неділю 

За традицією, в цей день проводиться богослужіння, на яке бажано прийти і помолитися, а також освятити гілочки верби. Зазначимо, що ті, хто прийшов у храм, повинні простояти до кінця церковної служби із запаленою свічкою. 

Вербна неділя, свято, традиції

У цей день люди намагаються освятити гілочки верби в церкві, адже вони вважаються своєрідним оберегом дому - їх вішають біля ікон, що нібито приносить здоров'я і достаток. Зазначимо, що викидати їх не можна, навіть якщо вони зів'януть, дозволяється тільки спалити. 

Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди легко торкаються один одного лозою, примовляючи: 

Не я б'ю — верба б'є! 
За тиждень — Великдень, 
Недалечко — червоне яєчко!

Як і в будь-яке церковне свято, у Вербну неділю існує безліч заборон: наприклад, прибирати в будинку і працювати. Не можна шити, прати, вишивати. У цей день взагалі не рекомендовано займатися фізичною працею. Але головне табу - у цей день заборонено лаятися, лихословити й бажати комусь зла.

Теги: Вербна неділя, свято, традиції

Додати в: