Головна сторінка » Блоги » Екологічні знання » Зимівля водних біоресурсів

Зимівля водних біоресурсів

12 Січня 2016 13:07   Переглядів: 919
Теги: зимівля водних біоресурсів
Подобається Рейтинг поста: 0
 

 
Зимівля водних біоресурсів - найбільш складний біотехнічний процес у ставковому рибництві, від якого не рідко залежить результат усієї господарської діяльності рибоводного підприємства. Однією з головних передумов благополучного результату зимівлі водних біоресурсів, є підтримання у водному об'єкті після становлення льоду стабільних гідрологічних та гідрохімічних умов.

Якість води

Вода, що надходить у водний об'єкт з розташованими на зимівлі біоресурсами повинна задовольняти за своїми хімічними показниками вимогам, які наведені в таблиці.Залізо є енергійним споживачем кисню, надходження його у великих кількостях може викликати задуху.

Наявність сірководню в придонних шарах свідчить про швидке наближення задухи (сірководень з'являється тільки в безкисневому середовищі).

Підвищення окислюваності води до 15-20 мгО2/л вказує на значне накопичення органічних речовин, які поглинають кисень.

Підвищення змісту амонійного азоту та нітратів свідчить про накопичення у воді продуктів життєдіяльності водних біоресурсів і розкладу білка (загиблих біоресурсів, донні відкладення).

Водообмін

Постійна подача води необхідна для підтримки у ставку запасів кисню, який використовується для дихання водних біоресурсів та окислення органіки, що знаходиться у воді та ґрунті. З потоком води з водойми виносяться токсичні продукти життєдіяльності водних організмів. З водойми скидають нижні шари води через грати, які встановлюють в першому ряду щитків донного водоспуску або за допомогою водоспуску сифонного типу.

Рівень води у водоймах

Протягом усього періоду зимівлі у водному об'єкті повинен бути встановлений постійний горизонт води. Зміни допускаються в самих крайніх випадках (попередження аварії, прийняття термінових заходів для поліпшення якості води).

Температурний режим

Оптимальна температура води для зимівлі водних біоресурсів у водних об'єктах 10С. Стабільність температурного режиму у підльодовий період і плавність його змін є одним з важливих умов, що забезпечують нормальний хід зимівлі.

Контроль за ходом зимівлі

Визначення вмісту у воді розчиненого кисню необхідно проводити раз на 5-10 діб, а при його зниженні - щодня. Проби слід брати на витоку в придонних шарах і на притоці з водопостачальної системи. Аналогічним чином відбирають проби для визначення вмісту вуглекислоти. Загальний сольовий аналіз води слід проводити щомісяця. При появі сірководню аналізи проводять залежно від обстановки, відбираючи проби у дна і в різних горизонтах. При зниженні вмісту кисню в джерелі водопостачання до 4 мг/л слід почати аерацію.

Для збагачення водного середовища киснем з повітря можна використовувати: поверхневі аератори, лопастеві аератори, аератори з направленим потоком, повітродувки, безмасляні поршневі компресори. Для розпилення повітря, що подається, застосовувати різного типу розпилювачі: пористі з високоміцного поліетилену, пористі керамічні, мембранні з поліуретану. 
Додати в: