Головна сторінка » Блоги » Екологічні знання » Права громадян на загальне водокористування на водних об’єктах наданих в оренду

Права громадян на загальне водокористування на водних об’єктах наданих в оренду

13 Червня 2016 10:30   Переглядів: 1757
Теги: загальне водокористування, рибальство
Подобається Рейтинг поста: 0
 
  Русловий ставок "ОКІП"  на річці Смош с. Іржавець Ічнянського району Чернігівської області
 
Відповідно до статті 51 Водного кодексу України водні об’єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом.

Відповідно до статті 47 Водного кодексу України (зазначена редакція діє з 25.10.2000 та стосується всіх договорів оренди укладених після цієї дати) загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

На водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених орендарем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду.

Орендар, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.

Отже, відповідно до положень зазначеної статті на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.

Якщо орендарем не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень, а заборона загального водокористування водними об’єктами, наданими в користування на умовах оренди, є підставою для розірвання договору оренди.
Додати в: