Головна сторінка » Блоги » Блог John » Що чекає на ринок онлайн-кредитування в 2021 році?

Що чекає на ринок онлайн-кредитування в 2021 році?

10 Березня 2021 11:05   Переглядів: 46
Теги: милоан, кредит, позика, новини, україна
Подобається Рейтинг поста: 0
 Що зміниться у 2021 році? Давайте поговоримо про правила, які вже вступили в силу і про які ви можливо ще не знаєте.

1.Мінімальні пеня і штрафи. Сума неустойки не повинна бути вищою за подвійну суму кредиту (якщо сума кредиту не перевищує розмір мінімальної заробітної плати). Пеня і штрафи не можуть бути збільшені за домовленістю сторін.

2.Відсоткова ставка. Відсоток по кредиту, умови погашення відсоткового боргу, порядок розрахунку ставки заборонено змінювати в бік погіршення. Навіть при порушенні умов договору МФО не має права змінювати ставку.

3.Кредитна історія. Позичальник повинен надати МФО згоду на перевірку даних в БКІ. Мається на увазі збір, зберігання і використання інформації. Якщо клієнт такої згоди не дасть — у видачі кредиту має бути відмовлено.

4.Робота з даними. Кредитні організації, в тому числі МФО, зобов'язали передавати відомості про всіх споживчих кредитів в БКІ Єдиного реєстру України, навіть якщо мова йде про переуступку прав вимоги. Бюро повинні обробляти отриману від кредиторів інформацію протягом 3−7 робочих днів.

5.Кількість бистрозаймів. Позичальники, які беруть кредити, але не збираються їх повертати, не зможуть отримувати безмежну кількість онлайн-позик. Це правило розроблено для того, щоб знизити рівень проблемної заборгованості в банках.

6.Розкриття інформації. МФО зобов'язали інформувати клієнтів про повну вартість кредиту. Йдеться про річну ставку і комісію за видачу. Заборонено вказувати в рекламі відсоткові ставки, які будуть діяти тільки під час пільгового періоду (0%, 0,01%).

Нацбанк зобов'язав МФО розміщувати всі умови оформлення мікрокредитів на своїх веб-сайтах. Інформація повинна бути чесною і прозорою. У той же час МФО дозволили не показувати клієнтам паспорт кредиту, якщо його сума не перевищує розмір мінімалки. Якщо розмір кредиту вище — паспорт потрібно надавати в обов'язковому порядку.

Джерело: wz.lviv.ua
Додати в: