Головна сторінка » Блоги » Блог OlegBoyko » Цегла для каміна: яку краще вибрати

Цегла для каміна: яку краще вибрати

Подобається Рейтинг поста: 0
 Основні характеристики та вимоги

Для того щоб зробити правильний вибір і виконати збірку конструкції своїми руками, рекомендуємо ознайомитися з основними вимогами застосовуваними до цього матеріалу:

Вогнетривкість - В процесі роботи пічного агрегату, відбувається дуже сильне нагрівання певних частин і поверхонь. Температура в окремих зонах може досягати порядку 700-1000 градусів. Саме тому виріб повинен добре переносити такі високі температури, а також їх різкі перепади.

Ідеально рівна форма і гладка поверхня - Рівна форма і відсутність тріщин в даному випадку несе не декоративну функцію. Здійснюйте попередній огляд кожного елемента на предмет різних нерівностей, тріщин і здуття. Будь дефект може привести до порушення працездатності установки і неможливості виведення продуктів горіння з дому через димохід.

Теплопровідність - Для рівномірного і швидкого нагріву всіх приміщень і вдома, необхідно віддати перевагу компонентам, що володіютьгарними теплопровідністю і тепловіддачею. Це дозволить доповнити всі переваги конструкції і зробити піч дуже потужним опалювальним приладом.

(Так має виглядати якісна шамотна цегла)

Класифікація та різновиди
Цегла, відрізняється своєю високою міцністю і екологічністю. Як правило, він виготовляється з природних і безпечних для здоров'я компонентів. При покупці і виборі, зверніть увагу на маркування виробу, зазначену виробником. Це дозволить вам визначити можливі умови експлуатації, вологостійкість і рівень вогнетривкості покриття.Для печей та камінів необхідно використовувати виключно жароміцну цеглу. Всього існує три основних найменування, ознайомитися з якими ви можете нижче і тим самим визначитися з тим, яка цегла підійде для Вас.

-Кварцові породи. В основі лежить кварц або піщаник, для додання матеріалу міцності, проходить обов'язкову процедуру випалу. Відрізняється своєю міцністю і довговічністю, має бездоганну жаростойкостью. До недоліків відноситься негативний вплив на поверхню вапна і лужних розчинів;
-Вуглецева. Утворюється за рахунок пресування коксу. Підходить для будівництва будинків;
До складу основного цегли входять магнезіальні суміші. Переважно застосовується для промислового використання;
-Шамотна. Основним компонентом є глина. Відрізняється добре переноситься високих температур до 1300 градусів і стійкістю до різних лужним і вапняним сумішей.

Важливо: якщо конструкція каміна має різні нерівності і заокруглення, використовуйте виключно шамотну цеглу, якa може випускатися як прямокутної, так і аркової, клиноподібної форми. Однак, за рахунок сильного нагріву матеріалу, використовувати його рекомендується виключно в місцях найбільш сильного нагріву. Інші ділянки найкраще викласти червоним повнотілою цеглою.


Шамотна цегла і вибір розчину


Шамотна вогнетривка цегла найбільш часто використовується для виконання кладки камінів і печей з класичним дров'яним вогнищем. Красиві цегляні каміни, як правило, виготовляються саме з цього матеріалу. У свою чергу він поділяється на такі категорії:

1. Лицьову цеглу. Має рівну і гладку поверхню, відрізняється деяким розбіжністю за розміром між своїми елементами. Чудово підходить для складання порталів, так як випускаються не тільки прямокутні, але і елементи різної і більш складної форми, що дозволяють зробити портал з будь-якими вигинами і закругленнями;

(приклад лицьової клинової цегли ША-47)

2. Нелицьову. Має більш низьку вартість і якість, на відміну від попереднього. Покриття відрізняється своєю неоднорідністю, шорсткістю і наявністю здуття. Працювати з ним досить складно і проблематично.

(приклад нелицьової цегли ПБ-5)

Вибір цегли
1. Зверніть увагу на наявність маркування. Обов'язково має бути присутня буква Ш. Вона відповідає за жаростійкість і можливість використання матеріалу в умовах впливу високих температур;
2. Не менш важлива і класифікація, яка позначається однією з двох оцінок: А чи Б. Перша говорить про те, що цегла переносить температури до 1400 градусів. Наявність другої маркування свідчить про те, що максимально допустимою температурою є межа в 1350 градусів;
3. Для виконання робіт з кладки прекрасно підходить матеріал з маркуванням М 150. Для більш об'ємних і великих опалювальних агрегатів, знадобиться цегла з більш високим ступенем міцності  від 200 до 250.

Правильний вибір цегли - гарант успіху при муруванні каміну чи печі!

 
Додати в: