Головна сторінка » Блоги » Блог dmitrodenisenko » "Відьмак" - обличчя польської толерантності!

"Відьмак" - обличчя польської толерантності!

29 Січня 2021 12:06   Переглядів: 26
Теги: польща, расизм, фашизм, сша
Подобається Рейтинг поста: 0


Ви читали "Сагу про Відьмака" польського письменника Анджея Сапковського? Якщо ні, то обов'язково візьміться. Адже це саме той випадок, коли проблеми та питання, що порушуються в оповіданні, по-перше, дуже актуальні для сучасного світу, а по-друге, як зараз прийнято - історія стала каменем спотикання.

Трохи передісторії... Це цілий цикл книг у жанрі фентезі. Дія відбувається у вимишленому Світі "Відьмака", який нагадує Середньовічну Східну Європу. Перша новела була опублікована у 1986 році, остання - в 2013. В 2001 і 2002 роках у прокат вийшли повнометражний фільм і серіал "Відьмак" режисера Марека Бродського за сценарієм Михайла Щербиця. Фільм та серіал тоді отримали масу негативних відгуків від критиків та фанатів книг Сапковського. Хоча були й ті, хто захопився. Але хто б міг подумати, що через майже два десятиріччя полякам знов прийдеться з головою зануритися у "Відьмак". В грудні 2019 року стрімінговий сервіс Netflix випустив перший сезон серіалу за мотивом Саги. Питань до нього виявилося більше, ніж відповідей.

В Польщі сформувалася ціла команда шанувальників оригіналу культової історії, яка зажадає від Netflix перечитати "Сагу про Відьмака" уважніше та підійти до зйомок другого сезону серіалу з максимально тверезою головою. А саме, представити героїв такими, якими вони були описані автором і якими дійсно могли би бути в Європі часів пізнього Середньовіччя. Але заковика в тому, що в першому сезоні сервіс наповнив серіал темношкірими та азіатськими акторами, що на думку поляків, дико.

"Історія Польської держави нараховує понад тисячі років, Польща є однією з провідних країн Європи, оплотом традиційної культури у Східній Європі. Невже наша культура менш значна, ніж культура народів Африки та Азії? Ми протестуємо проти спотворення нашої спільної європейської спадщини та просимо шоуранерів серіалу та безпосередньо Netflix, поки другий сезон ще не вийшов на постпродакшн, здійснити зміни в складі акторів та погодити серіал з книжним оригіналом.

Поляки та фанати "Відьмака" заслуговують на коректне ставлення до його спадщини! Blackwashing не пройде!"


Ні, це звичайно, все гаразд. Польща - держава з абсолютним переважанням титульної нації. Політика країни скерована на підтримку етнічної однорідності. Да й взагалі поважати та зберігати свої національні традиції та свою історію - це важливо, але не варто забувати про інше. Польща - член Європейського союзу. Вона давно інтегрована до ЄС, вона привела свої закони у відповідність до норм єдиної Європи, проте тут поляки демонструють абсолютну нетерпимість до африканців та азіатів?!

Навіть ми, не будучи офіційним членом ЄС, все одно максимально шануємо європейські цінності. Реформуємося згідно з європейськими законами та нормами. Працюємо над проблемами демократичних цінностей та верховенства права.

Є така організація, Європейська Рада з толерантності та взаємоповаги. Це один з небагатьох міжнародних органів, який орієнтований на боротьбу з ксенофобією, антисемітизмом та расовою дискримінацією у сучасному світі. Мені здається, саме зараз прийшов той час, коли їм треба здійснити моніторинг ситуації у сфері толерантності у Польщі та дати польській владі пару рекомендацій з поліпшення міжрелігійних та міжетнічних відносин в їхній країні.

Расизм в Європі на пройде! Расизм Європі чужий!

Втім авторам серіалу Netflix "Відьмак", напевно, варто доповнити африкансько-азіатський акторський склад ще й камінг-аутом акторів. А що? Гуляти, так гуляти. Якщо толерантність, то всім і завжди!
Додати в: