Головна сторінка » Блоги » Блог mak7t » Боброва верба

Боброва верба

8 Січня 2015 00:56   Переглядів: 1694
Теги: остер, бобер
Подобається Рейтинг поста: 0
Ніколи серйозно не замислювався, як виникли історичні назви районів Ніжина чи конкретних місць до випадку, що стався зі мною на минулих вихідних. Він, як у найкращих блогерських традиціях має декількарічну передісторію.

На початку грудня 2013 року під час риболовлі, йдучи по берегу Остра у бік Липового Рогу, я випадково і зовсім неочікувано для себе почув дивний звук, який нагадував скрегіт. За попередні декілька годин я жодної собаки навіть не зустрів та й був майже на 100% впевнений, що при сильному вітрі з мокрим снігом закривати спінінговий сезон на Острі можу вибратися лише я. Про людей які могли б займатися іншими справами тут в той час я навіть подумати не міг та й підстав не було.

Тому довго не задумуючись пішов на джерело "скреготу". Цікаво ж! Джерело звуку приблизно знаходилося на відстані 30 метрів, пройшовши які я зупинився, адже звук не повторювався і звідки він міг лунати я спочатку не зрозумів. І тільки встиг про це подумати, як до мене з протилежного берегу донісся невдоволений звук і ... з таким же невдоволеним виглядом до води почав рухатися велетенських, як мені тоді здалося, розмірів бобер.

Судячи по його поведінці, він як і я в той день, не очікував нікого зустрічі і спокійно займався своїми бобровими справами - гриз вербу перед довгою зимою. Але я йому завадив...

Неймовірність цієї зустрічі і того, що на Острі на відстані в 1 км. від Ніжина можуть жити бобри я зрозумів лише тоді, коли гігант-бобер стрибнув у воду і на прощання щей махнув мені своїм хвостом-веслом.

Картаючи себе за те що я його не сфотографував, я зробив фото верби, на якому видно вигризений слід, щоб хоча б мати якесь підтвердження побаченого.
 
 

 
Далі спілкуючись з друзями та з іншими риболовами чи мисливцями я розповідав цю історію. І несвідомо називав вербу бобровою. Так ця назва "боброва верба" за цією вербою і точкою на нашій риболовній мапі і закріпилася.

Впродовж всього минулого року розповідаючи цю історію про бобра чи просто у спілкуванні я продовжував вживати назву "боброва верба" пояснюючи де саме вона знаходиться.

І от на минулих вихідних при підготовці матеріалу для сайту я випадково зустрівся з раніше незнайомим мені місцевим мисливцем. Ми з ним розговорилися і на мій подив він мені під час розмови говорить:

- ... На протилежній стороні Остра, там де боброва верба ...

Я для певності перепитав, де знаходиться ця боброва верба. Виявилося це одна і та ж верба!
 
Вгамувавши подив, відразу зрозумів, що зараз, коли на Острі стоїть лід, до бобрової верби можна дійти без проблем, і роздивитися зблизька яка ж вона є. І цю нагоду не можна втратити

 
Ось як виглядає боброва верба
 
Зрозуміло, що за рік на ній з'явилися нові сліди і найбільше їх виявилося на протилежному від Остра боці. Тобто, подалі від людських очей
 
 
Впевнено говорити, що звичайна верба стала "бобровою" завдяки тому, що я в свій час біля неї побачив великого бобра я не можу. Але це гарна наочна картина, яка демонструє, як  виникають назви тих чи інших місць
 
Додати в: