Символіка міста

Герб Ніжина

Офіційний геральдичний символ міста Ніжина, надано привілеєм польського короля Сигізмунда ІІІ у 1625 р. разом із магдебурзьким правом. Підтверджений привілеями Владислава ІV 1633 року, Яна Казиміра 1659 року.

Затверджено рішенням ХХV сесії Ніжинської міської ради ХХІ скликання від 14.10.1992 р.
 
На гербі зображений у золотому полі Святий Юрій, повернутий вліво, на чорному коні зі срібною гривою, який пробиває списом змія зеленої барви. Святий Юрій у червоному плащі та червоних чоботях, кінь у золотій збруї. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.

Прапор Ніжина

Являє прямокутне полотнище з трьома горизонтальними смугами. Верхня широка смуга синього кольору, середня вузька жовта смуга, нижня широка малинова смуга. У верхньому лівому куті розташоване зображення Георгія Побідоносця аналогічне до того що на гербі міста.

Полотнище прапора виконане з використанням двох геральдичних кольорів й кольорів двох (шляхетних) металів, що позначають:
 
  • білий (срібло) - символ чистоти, добра, безвинності (скромності). У палітрі прапора він відбиває безхмарне, мирне небо, чистоту помислів жителів краю;
  • жовтий (золотий) - символ багатства, справедливості, великодушності;
  • синій - символ краси, м’якості, величі.
  • пурпуровий - символ помірності, щедрості, шляхетності.