Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Аптеки міста мають "доступні ліки"

Аптеки міста мають "доступні ліки"

програма, препарати, лікар, декларація

Вже два роки поспіль на території  України діє урядова програма «Доступні ліки». Дана програма надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно, або  з  незначною доплатою ліки за 3-ма категоріями:

-серцево-судинні захворювання;
-бронхіальна астма;
-діабет ІІ типу.

До переліку лікарських засобів за допомогою програми входить 258 препаратів (108 – іноземного виробництва), з них 64 препарати є безкоштовними для пацієнтів, інші з невеликою доплатою.
 
З 1 квітня 2019 року програма реімбурсація «Доступні ліки» запрацювала за Новим Форматом обслуговування, виключно за електронними рецептами.
Відтепер  пацієнти можуть  отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ.

За офіційними даними сайту НСЗУ в Чернігівській області укладено 9 договорів з аптечними закладами безпосередньо по м.Ніжин.  Фактично - 4 аптечні заклади відпускають ліки за електронними рецептами:

- ТОВ «Данунц» Аптека №1 «Лакс» по вул.Обїжджій, 116/6; 
- ТОВ «Ліки України» Аптека тас 129,вул.Шевченка, 107-А;
- ТОВ «Київфарм» Аптека 2, вул.Вокзальна, 1-А; 
- ТОВ «МЕД-СЕРВІС» ЦМА №200, вул.А.Амосова,6 

Нова система передбачає скасування квот на обсяг відпущених ліків, що дасть можливість в повному обсязі реалізувати потребу.

Як отримати електронний рецепт:
1)записатися на прийом до лікаря, з яким укладено декларацію. (Незадекларований пацієнт не може отримати рецепт);
2)під час прийому лікар вписує рецепт в електронну систему охорони здоров’я. На телефон пацієнта приходить СМС з номером рецепту (12-значний) та кодом підтвердження (4-значний) за потреби;
3)пацієнт йде в аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки» та назвавши номер рецепта, а також код підтвердження, отримує необхідні лікарські засоби.
Виписаний рецепт дійсний 30 діб. 
Аптеку–учасницю  програми можна знайти за відповідною наліпкою при вході у аптечний заклад, або зателефонувати на номер 1677.

Теги: програма, препарати, лікар, декларація

Додати в:
загрузка...