Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Ніжинська прокуратура застерігає про «домушників»

Ніжинська прокуратура застерігає про «домушників»

крадіжки, домушники, прокуратура, попередження

Як повідомлялось раніше, Ніжинською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт за фактом вчинення двадцять восьми крадіжок у квартирах мешканців м. Ніжина, в той час, коли господарів не було вдома.

Тож статистика показує, що для одних літо – сезон відпочинку, а для інших – період "легких заробітків". 

Час, коли власники помешкань десь за сотні кілометрів безтурботно ніжаться на сонечку, або ж подались у село до родичів, залишивши помешкання без нагляду, "домушники" не тільки пильнують, а й користають з нажитого чужого добра.

Найчастіше пробираються в помешкання, зламавши замки на дверях, через вікна чи балкони.

Також зловмисники можуть робити так звані "продзвони". Спочатку слухають чи хтось є вдома, а тоді тиснуть на дзвінок, заклеюють вічко на дверях. Буває, починають слідкувати за мешканцями квартир, вивчати їхній графік, а тоді спокійно роблять свою справу.

Ніжинська місцева прокуратура рекомендує громадянам, коли останні виїжджають на відпочинок, і вдома нікого немає, краще звернутися до родичів, щоб час до часу навідувались у їх помешкання. Добре за можливості створювати ефект присутності в нічний період – на декілька годин увімкнути світло. Попереджуйте сусідів про свій від’їзд, щоб у випадку шуму вони могли повідомити правоохоронців. Дуже важливо, аби ваші двері у під’їзді були захищені домофоном або закривалися на ключ. А тим, хто проживає на перших поверхах, потрібно захистити свої вікна гратами.

Перш ніж виїхати з домівки, перевірте чи не залишили ви відчиненими вікна, чи закрили на ключ дверний замок. Траплялися випадки, що через поспіх громадяни забувають про елементарний захист від злодіїв, які й користуються з необережності господарів та вчиняють крадіжки з легкодоступних помешкань. Аби попередити злочини та не втратити своє майно потрібно подбати заздалегідь.

Тому  закликаємо не втрачати пильності та не забувати про найпростіші способи безпеки.

Ніжинська місцева прокуратура
Фото з мережі

Теги: крадіжки, домушники, прокуратура, попередження

Додати в:
загрузка...