Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Лікар з Чернігівщини, який допустив смерть породіллі і немовляти, буде сидіти

Лікар з Чернігівщини, який допустив смерть породіллі і немовляти, буде сидіти


Верховний суд залишив без змін судові рішення попередніх інстанцій про визнання винуватим лікаря, який неналежним чином виконав свої професійні обов’язки. Через дії медика померла матір та її дитина, , повідомляє 0462.ua

Справа тягнеться ще з 2016 року. Тоді у пологове відділення районної лікарні доставили вагітну. Лікарі вирішили провести операції кесаревого розтину, однак анестезіолог не врахував ступінь ризику та обрав препарат не відповідав клінічному стану жінки і вимогам клінічного протоколу.

Подальша невдала триразова спроба інтубації призвела до ускладнень у породіллі, набутті множинних захворювань у новонародженого, які свідчили, що смерть дитини буде невідворотною.

Як наслідок, після операції у жінки констатували зупинку серця, а через 33 хвилини – біологічну смерть. Новонароджений хлопчик прожив 1,5 місяці.

Смерть матері та дитини суд визнав наслідком неналежного виконання професійних обов'язків медичним працівником. У листопаді 2019 року захист лікаря подав касаційну скаргу, проте і Верховний суд не змінив вирок – 2 роки позбавлення волі і заборона на такий самий термін займатися лікарською діяльністю.

Термін покарання скоро спливе, адже чоловік відбуває покарання з жовтня 2019 року у Менській виправній колонії.

Теги: смерть породіллі, лікаря засудили за смерть породіллі та дитини

Додати в:
загрузка...