Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Ніжинська поетеса Лана Місячна про любов до рими та життєвий шлях

Ніжинська поетеса Лана Місячна про любов до рими та життєвий шлях

Лана Місячна, Світлана Лесик, поетеса, Ніжин
За паспортом мене звуть Лесик Світлана, але у поетично-письменницькому колі всі друзі знають мене як ЛАНА МІСЯЧНА.


Я – творче дитя Чернігівщини, а саме, затишного міста Ніжина, де народилася, закінчила ЗОШ № 15, а також філологічний факультет місцевого державного університету імені Миколи Гоголя зі спеціальності ,,Вчитель української мови, української та зарубіжної літератури. Практичний психолог закладів освіти”. З 2005 року й по цього часу працюю практичним психологом та соціальним педагогом у школі та дитячому садочку в Ніжинському районі, повідомляє ресурс 
24-city

Перші мої проби пера відбулися ще за шкільною партою (як це часто буває), але свої роботи не виставляла на загал, чи то невпевненість у собі, чи значна сором’язливість зіграла зі мною таку гру. Але я вірю в те, що випадковості не є випадковими, і всьому свій час. У той час серед своїх однокласників відрізнялася лише багатим словниковим запасом, яскравою уявою та на відмінно написаними творами.


Студенткою я зовсім короткий проміжок часу була членом літстудії університету, але пішла з неї через те, що на той час керівник даної студії активно пропагував створення білих віршів, а для мене, поезія має бути схожою на хвилі океану, милозвучною та римованою.


З початку професійної діяльності я активно друкувалася у місцевій газеті ,,Ніжинський вісник” зі своїми невеликими прозовими оповіданнями, як звітом професійної діяльності. З часом, віршування відійшло на задній план.


Та певні важкі життєві обставини 2014 року, коли цілий рік життя з сином минав у лікарняній палаті, знову ж таки спонукали мене повернутися до лікування душі поетичними рядками, бо для мене, поезія є ЛІКАМИ ДУШІ. Саме з 2014 року вірші стали для мене порятунком від душевних переживань. Якось побачивши та прочитавши ці віршовані рядки у моєму блокнотику, сусідка палатою попрохала мене створити власну сторінку у будь-якій соціальній мережі та ділитися ними з іншими людьми. Я дослухалася до прохання і, обравши творчий псевдонім Лана Місячна розпочала своє, так би мовити, лікування.


Лана – це коротка форма мого повного імені Світлана, а Місячна мною було обрано через те, що час для віршування у мене був лише вночі, коли місяць заглядав у лікарняне вікно.


Моє творче становлення відбувалося повільно, часом, навіть тендітно, але мені все ж вдалося знайти власне свого читача.


Повернувшись з сином додому, я не полишила цю діяльність і продовжувала брати активну участь у різноманітних загальних літературно-художніх альманахах та збірках:

,,Квіти кохання” (2017),
,,Напиши про війну” (2017),
,,Занадто рано стали ми дорослими” (2018),
,,За чашкою кави” (2019),
,,Квіти кохання” (2019),
,,За чашкою кави” (2020).

З
професійної діяльності (практичний психолог) друкувалася зі статтею у газеті ,,Психолог” √6, лютий, 2009 року під дівочим прізвищем Кошма.

На даний час я маю дві власні поетичні збірки:

,,Поклади пам’ять про мене у куточок свого серця” – Ніжині, 2017 року,

,,Коли думки минають свій рубіж” – Ніжин, 2019 року.

З 2019 року я є активним членом літературного клубу, який утворений на базі Ніжинської центральної бібліотеки. Саме тут, у приміщенні даної бібліотеки, 18 лютого 2020 року відбулося моє офіційне становлення як поетеси, а також презентація двох власних збірок під назвою ,, Поезія як ліки для спраглої душі”.


У березні 2020 року мене обрали, як представника міста Ніжина, бути учасником всеукраїнського фестивалю ,,Дотиком душі”, який проходив у місті Чернігів.


Цього року я знову мала їхати до Чернігова на вищезгаданий фестиваль, але карантинні обмеження внесли свої корективи і його перенесли на 15 травня 2021 року.


Останній рік я розпочала активно представляти не лише свою поезію, а і пробую свої сили у малій прозі. Зараз працюю над великим прозовим твором, мрію його видати, щоб з моєю історією мали можливість познайомитися якнайбільше читачів.


Я – непереборний оптиміст та людина, яка щиро вірить у те, що у кожній людській душі є набагато більше позитивного, ніж негативного, потрібно лиш допомогти цьому проявитися.


Теги: Лана Місячна, Світлана Лесик, поетеса, Ніжин

Додати в:
загрузка...