Головна сторінка » Новини » Україна і світ » Внутрішньоматкові спіралі та їх різновиди

Внутрішньоматкові спіралі та їх різновиди

Спочатку була шовкова нитка – саме з такого матеріалу була виготовлене перше кільце, яке почали застосовувати в якості контрацепції на початку 20-го століття. Дещо пізніше в кільце додали дротик із срібла або міді. На початках спіраль вводили жінкам з психічними розладами, що унеможливлювало їхню небажану вагітніть. При введенні такого кільця виникали певні труднощі, крім того, після введення через його жорсткість у жінок досить часто виникали болі внизу живота та кровотечі.
Зараз таку процедуру проводять якісно та без проблем. Дізнатися ціну та іншу інформацію можна на сторінці.

Різновиди спіралей за формою та матеріалами виготовлення

Перше покоління більш сучасних спіралей мало вигляд подвійної букви S на сторінці книжки і виготовлялося з інертної та мягкої пластмаси, а нейлонова нитка, що кріпилася до спіралі, дозволяла її безпечне видалення.
 
На сьогодні налічується більше 50 різновидів спіралей, які різняться за будовою, розмірами та жорсткістю. Занадто гнучкий матеріал збільшує імовірність випадіння спіралі, жорстка спіраль спроможна спровокувати розрив стінки матки. Занадто велика спіраль може спровокувати кровотечу та болі внизу живота, а замала – випадати.  
 
В кінці 20-го століття фармакологічний ринок почав пропонувати спіралі з вмістом міді, яка має абортний ефект. Саме мідь не дозволяє ембріону приживлюватися в матці. Спіралі такого виду різняться між собою в залежності від вмісту міді – з низьким та високим вмістом. Форма таких спіралей нагадує літеру «Т» або цифру «7», виробляють також спіралі у вигляді підкови. Такі контрацептиви мають підвищені гнучкість, що відповідно не подразнює матку.
 
На зовні такої спіралі розміщені 4 невеликих горбики – шипики, які запобігають випаданню спіралі і утримують її у вертикальному положенні. При виготовленні спіралі до пластику додають сульфат барію. Для збільшення тривалості використання спіралі до мідного дротику додають срібло.  
 
Ще одним видом спіралей є гормоновмісні Т-подібні спіралі, частина яких заповнена гормоном – прогестином. Такі спіралі поєднують два види контрацепції: гормональну та внутрішньоматкову. Гормоновмісні спіралі щодня впродовж 5-ти років виділяють 20мкг левоноргестрела, який пригнічує рециркуляцію статевих стероїдів.
 
Спіралі різняться за механізмом дії, і в залежності від будови:
  • Створюють ефект аборту або провокують асептичне запалення
  • Прискорюють перистальтику труб матки
  • Пригнічують функціональну активність внутрішньої слизової оболонки тіла матки
  • Дія гормоновмісних спіралей поєднує вплив гормонів і власне спіралі
  • Пригнічують овуляції. 
При встановленні спіралей можливі болі, кровотечі або невеликі запальні захворювання, які, як правило, припиняються впродовж декількох годин без медикаментозного застосування. 

Чи можна завагітніти після зняття спіралі

У жінок, які застосовують гормоновмісні спіралі практично не буває позаматкової вагітності. Після зняття спіралі 30 відсотків жінок здатні завагітніти впродовж одного місяця, 60 відсотків – через 3 місяці. Природна вагітність через один рік може наступити у 90 відсотків жінок, які до цього використовували контрацептиви.
 
Таким чином, встановлення спіралі дозволяє здоровим жінкам уникнути небажаної вагітності, а після зняття спіралі знову завагітніти.

Додати в:
загрузка...